7/800/000 ریال
6/800/000 ریال
8/000/000 ریال
6/900/000 ریال
6/800/000 ریال
8/200/000 ریال

ست کنترل (اتوماتیک پمپ)

پنج راه

ست کنترل (اتوماتیک پمپ)

مانومتر (ساعت)

ست کنترل (اتوماتیک پمپ)

ست کنترل چینی هیت HIT


ست کنترل (اتوماتیک پمپ)

یکی از تجهیزات کاربردی که در صنعت پمپ و سیستم آبرسانی مورد استفاده قرار می گیرد ست کنترل می باشد. وظیفه اصلی که این وسیله بر عهده دارد کنترل و تنظیم فشار آب می باشد. شما همراه پمپ ها باید لوازم ضروری آنها را هم خریداری کنید که ست های کنترل از جمله اصلی ترین لوازم همراه پمپ ها می باشد. شما می توانید به وسیله آنها جریان پمپ ها را کنترل کنید و از قطع و وصل شدن آنها جلوگیری نمایید. نوسانات زیادی درون پمپ ها وجود دارد که این نوسانات به لوله کشی ساختمان ها می رسد. شما می توانید برای خریداری هر یک از این ست کنترل ها به خوبی ویژگی ها و مشخصات آنها را بررسی کنید و سپس بر اساس نوع پمپی که دارید یکی از آنها را خریداری کنید. برای خریداری انواع ست کنترل نیاز است به خوبی موارد کاربرد آن و ویژگی هایی که دارند را بشناسید. ر این صورت قادر خواهید بود بهترین نمونه آنها را تهیه کنید. برخی از اصلی ترین مواردی که زمان خرید انواع این وسیله باید بدانید تا با آگاهی بیشتری از آنها استفاده کنید را در ادامه بیان می کنیم. در این صورت شما می توانید با دقت بیشتری یکی از ست های کنترل را خریداری کرده و استفاده نمایید. ست کنترل  موارد کاربرد ست کنترل شما به خوبی متوجه شدید که ست کنترل وظیفه اصلی اش تنظیم فشار آب می باشد. شما می توانید کم و زیاد شدن آب درون پمپ ها را با استفاده از این وسیله به خوبی کنترل کنید. اهمیت استفاده از این وسیله بیشتر به این منظور است که از ورودی فشار بیش از اندازه آب به درون پمپ جلوگیری کنید. در واقع بهتر است به خوبی بدانید که اگر فشار آب درون پمپ آب زیاد باشد ممکن است به پمپ ضربه وارد شود. لوله هایی که در ساختمان نصب می شوند باید فشار تنظیم شده ای از آب درونشان جریان پیدا کند. شما از این وسیله در آن جاهایی که آب ورودی پمپ به درون پمپ فشار ندارد نیازی نیست استفاده کنید. به عنوان مثال باید به خوبی بدانید که در چاه ها و تانکرها نیازی نیست از این وسیله برای تنظیم فشار آب استفاده کنید. طرز کار این وسیله به این صورت است که زمان باز کردن شیر آب، ست های کنترل به خوبی کار خود را شروع می کنند. به وسیله ست های کنترل پمپ آب روشن می شود و راه خروجی و ورودی آنها تعیین خواهد شد. شما می توانید این وسیله را روی هر یک از انواع پمپ آب های سانتریفیوژ نصب کنید و از توان و قدرت آن نهایت استفاده را ببرید. به طور کلی بهتر است به خوبی بدانید که اگر فشار آب داخل لوله از مقدار مشخص شده ای کمتر شود، ست های کنترل پمپ ار به راحتی استارت می کنند. اجزای نصب شده روی این وسیله متنوع است که هر یک از آنها وظایف مشخص شده ای بر عهده دارند. ست کنترل  نحوه نصب ست کنترل در صورتی که شما یکی از انواع ست کنترل ها را برای پمپ آب خود خریداری کرده اید باید به خوبی در مورد روش نصب آن روی پمپ آب اطلاعات بیشتری داشته باشید. به طور کلی بهتر است بدانید که دو روش برای نصب این وسیله روی پمپ آب وجود دارد که این دو روش عبارت است از :
 1. نصب بدون مخزن :
اگر شما در ساختمانی زندگی می کنید که تعداد واحدهای آن ساختمان زیاد نیست می توانید با استفاده از این روش، وسیله مورد نظر را روی پمپ وصل کنید. شما در این روش قادر خواهید بود ست ها را روی پمپ وصل کنید و آن را به صورت یکسره به لوله وصل نمایید. از آنجایی که ساختمان های تک الی دو واحدی به تعداد دفعات کمتری از شیر آب استفاده می کنند شما باید به خوبی بدانید  که این روش امن تر می باشد و مزیت های بیشتری هم نیز به همراه دارد.
 1. نصب با مخزن :
برای آن دسته از ساختمان هایی که تعداد طبقات زیادی دارند باید بدانید که روش اول کارایی مناسبی از خود نشان نمی دهد. در واقع باید بدانید روش اول که مبنی بر نصب یکسره پمپ و ست ها روی لوله آب می باشد موجب افت فشار در برخی از واحدها می گردد. با بالا رفتن مصرف آب شما سوختگی پمپ آب و ست ها را مشاهده خواهید کرد که باید از این امر جلوگیری کنید. مخزنی که شما برای نصب ست کنترل روی آن خریداری می کنید نیاز است بر اساس تعداد واحدها تنظیم شود. شما برای یک ساختمان 5 طبقه که 10 واحد دارد باید یک مخزن 1000 لیتری نصب کنید. ست کنترل مزیت های ست کنترل بدون شک شما برای نصب و اجرای ست های کنترل روی مخزن و پمپ آب باید به خوبی با مزیت های آنها آشنایی داشته باشید تا بهترین نمونه آنها را برای پمپ آب خریداری کنید. مزیت هایی که ست های کنترل دارند و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت هستند از :
 1. شما می توانید با نصب این وسیله روی پمپ آب، فشار آب را ثابت نگه دارید و یا آن را بر اساس نیاز ساختمان کنترل کنید.
 2. اگر شما به صورت صحیحی ست ها را روی پمپ نصب کنید از آسیب رسیدن به پمپ آب جلوگیری می نمایید. در واقع باید بدانید نصب صحیح این وسیله روی پمپ آب مشکل فشار آب را تا حد بسیار زیادی حل می کند.
 3. با نصب صحیح ست ها شما می توانید استهلاک پمپ ها را کاهش دهید.
 4. نصب و اجرای آنها روی پمپ آب بسیار آسان و ساده می باشد.
 5. هزینه خریداری این وسیله نسبت به کلید اتومات ها بسیار مناسب تر می باشد، به همین دلیل بسیاری از افراد دیگر اقدام به خرید کلید اتومات های مکانیکی نمی کنند.
 6. عمر و دوام این وسیله نسبت به کلید اتومات ها بیشتر است و شما می توانید مدت زمان بیشتری از این وسیله روی پمپ استفاده کنید.
 7. شما نیازی نیست که تنظیمات پیچیده ای را روی این وسیله طراحی کنید، چرا که آنها به راحتی نصب و اجرا می شوند.
 8. شما در محیط هایی که کمبود فضا دارید می توانید این وسیله را روی پمپ وصل کنید.
 9. از آنجایی که روی ست کنترل ها محفظه پلاستیکی قرار گرفته است شما می توانید در مناطق مرطوب از آن استفاده کنید. در واقع شهرهای شمالی می توانند از این وسیله استفاده بهینه ای داشته باشند.
 10. شما به وسیله ست های کنترل می توانید عمر پمپ آب را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید، چرا که مقاومت این قطعه بسیار بالا می باشد.
ست کنترل نکاتی در مورد نصب و اجرای ست کنترل شما برای نصب و استفاده از ست ها باید به خوبی شیوه نصب آن را بدانید و نکاتی که مربوط به نصب آن می باشد را اجرا کنید. برخی از نکاتی که مربوط به نصب این ست ها می باشد و شما باید به آن دقت داشته باشید عبارت است از :
 1. شما باید این وسیله را بین پمپ و اولین شیر که به پمپ می رسد نصب کنید.
 2. اتصالات درون پمپ آب را باید به خوبی چک کنید تا آنها به درستی آب بندی شده باشند.
 3. دقت داشته باشید که ست ها باید دقیقا روی پمپ وصل شوند و یا بالاتر از پمپ هم آنها را می توانید نصب کنید.
 4. برای وصل کردن اتومات به برق باید کابلی که در دستگاه موجود است را به برق وصل کنید و پمپ را هم به پریز نصب شده روی اتومات وصل نمایید.
 5. پس از اینکه سیم های اتومات را وصل کردید و برق آن را تامین نمودید، باید بدانید که خروج آب از شیر نشان دهنده کارکرد اتومات آن می باشد.
 6. شما باید با بستن شیرها به مدت زمان 9 ثانیه صبر کنید تا کارکرد آن را مشاهده نمایید.
ست کنترل معایب ست کنترل این امر طبیعی می باشد که هر یک از انواع تکنولوژی های مورد استفاده در صنعت علاوه بر مزیت های زیادی که دارند دارای معایبی هم نیز می باشند. بر همین اساس باید به خوبی بدانید ست کنترل ها از این قاعده مستثنی نمی باشند و معایبی نیز دارند. برخی از مهمترین این معایب که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما زمان خرید ست ها باید به آنها دقت داشته باشید عبارت است از :
 1. اگر فشار آب شهری کاهش پیدا کند و فشار آن کمتر از میزان مورد نیاز باشد باید به خوبی بدانید که ست های کنترل به خوبی نمی توانند عملکرد خود را نشان دهند.
 2. در این نمونه از سیستم ها محدودیت پمپاژ کردن آب وجود دارد. در واقع بهتر است بدانید از آنجایی که فشار استارت باید از فشار آب ورودی شهری بیشتر باشد ممکن است استفاده کردن از ست های کنترل تنها تا 25 متر جلو برود.
 3. شما از این ست ها نمی توانید برای پمپاژ کردن آب درون تانکرها و استخرها استفاده کنید.
4. دقت داشته باشید که در صورت استفاده از این سیستم باید برخی از بخش ها و قطعات آن را بعد از مدتی تعمیر نمایید. بلبرینگ و یا سیستم های دیگر بعد از مدت زمان مشخص شده ای به سرویس و یا تعویض نیاز دارند