وسایل و تجهیزات بسیار زیادی هستند که از زمان اختراع شدن، زندگی بشر را به طور کلی تغییر دادند و باعث بهتر شدن آن شدند. بدون شک یکی از این تجهیزات، دیزل ژنراتورها می‌ باشند. این دستگاه‌ها با ورودشان به بازار، دری جدید را به سوی آینده باز کردند. به احتمال زیاد همه شما می‌دانید که دیزل ژنراتورها چه کاربردی دارند و چرا در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با این تجهیزات بیشتر آشنا کنیم همچنین در ارتباط با قیمت دیزل ژنراتور 60 کاوا که یکی از مهم ترین و محبوب ترین مدل‌های دیزل ژنراتور است صحبت کنیم. پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. این نکته لازم است بدانید که قیمت انواع دیزل ژنراتور 60 کاوا را می توانید به صفحه برند مورد نظر در منو محصولات مراجعه نمائید و قیمت بهمراه مشخصات فنی آنرا مشاهده نمائید.

با دیزل ژنراتور ها بیشتر آشنا شوید:

دیزل ژنراتورها وسایلی هستند که امروزه کاربرد بسیار زیادی دارند. این دستگاه‌ها می‌توانند برق را در زمان وصل بودن ذخیره و در هنگام قطعی، آن را آزاد کنند تا صنایع حساس در زمان قطعی برق دچار ضرر و زیان نشوند. همچنین مدل‌هایی از دیزل ژنراتور وجود دارد که احتیاجی به ذخیره کردن برق ندارند. این مدل از ژنراتورها هنگامی که برق قطع می‌شود، می‌توانند با استفاده از سوختی مصرف می‌کنند، انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و به همین روش انرژی مورد نیاز ما تامین می‌شود.

\
دیزل ژنراتور ها در انواع و مدل های مختلفی ساخته و به بازار عرضه می شوند

نحوه کار دیزل ژنراتور ها به چه صورت می باشد؟

دیزل ژنراتورها کارایی نسبتا ساده ای دارند و به طور کلی از دو بخش اصلی به نام ژنراتور و موتور دیزلی ساخته شده است. همان طور که در بالا به آن اشاره شد، از موتوربرق‌ها در مواقع اضطراری و در هنگام قطعی برق استفاده می‌شود. نحوه کار این دستگاه‌ها به این صورت است که موتور دیزلی که در آن‌ها قرار دارد، به و سیله سوخت دیزل شروع به حرکت و چرخش می‌کند، ژنراتور این چرخش را دریافت و به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. در واقع موتور برق‌ها به‌وسیله سوخت دیزل که نوعی سوخت مایع است این عمل را انجام می‌دهند، البته مدل‌های دیگری از این دستگاه نیز وجود دارد که با استفاده از بنزین کار می‌کنند و با مدل دیزلی کاملا  متفاوت است. قیمت دیزل ژنراتور 60 کاوا به مصرف سوخت آن نیز بستگی دارد.

 موتور برق دیزلی 60 کاوا:

یکی از محبوب ترین مدل‌های دیزل ژنراتور، مدل 60 کاوا می‌باشد. این مدل از دیزل ژنراتورها، خصوصیات مختلفی دارند که با هم به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

طراحی و ساخت دیزل ژنراتورهای 60 کاوا، در کارخانه های معروفی همچون پرکینز، لوول، بنز، وهمچنین شرکت های متفرقه چینی تولید می شوند که در ایران دو کارخانه موتورسازان تبریز ( تحت لیسانس پرکینز انگلیس ) و بنز ایدم تبریز ( تحت لیسانس دایملر بنز آلمان ) موتور های باکیفیتی تولید  می کنند که شرکت رادوکو با داشتن کادر و پرسنل مجرب در زمینه کوبل کردن این دیزل ژنراتور فعالیت می کند.

دیزل ژنراتور های 60 کاوا توسط دو شرکت مک آلته و لینز ساخته می شوند

بی صدا بودن فاکتور بسیار مهمی است:

همان طور که می‌دانید در تمامی دستگاه‌ها بخصوص دیزل ژنراتورها، بی صدا بودن بسیار اهیمت دارد. از آنجایی که اکثر دیزل ژنراتورها به ویژه مدل‌های صنعتی آن‌ها، از سرو صدای بسیار زیادی برخوردارند، بر روی آن‌ها قطعاتی قرار می‌گیرد که می‌تواند صدایشان را تا حد زیادی کم کند. به این وسایل، کانوپی یا کاور صدا نیز می‌گویند. در واقع این وسایل مانند کاوری عایق صدا عمل می‌کنند و با نصب شدن بر روی دیزل ژنراتور60 کاوا، صدای آن را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد. صدای دیزل ژنراتورهای 60 کاوا در حالت عادی، 90 دسیبل است. این فرکاس برای محیط‌های کوچک و بیمارستان‌ها مقدار زیادی می‌باشد و باعث آزار و اذیت می‌شود. در هنگام استفاده از کانوپی یا کاور صدا، این میزان به 75 دسیبل کاهش می‌یابد و آن را قابل تحمل می‌کند. یکی دیگر از عوامل مهمی که بر روی قیمت دیزل ژنراتور60 کاوا تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد، عایق صدا بودن آن می‌باشد.

در ارتباط با توان خروجی این دیزل ژنراتور چه می دانید؟

در بالا نکات همی را بررسی کردیم که تمامی آن‌ها به شما در خرید یک دیزل ژنراتور خوب کمک می‌کند. اما یکی از فاکتورهای بسیار مهم در خرید دیزل ژنراتور، توان خروجی آن می‌باشد. البته این موضوع به نوع استفاده شما نیز بستگی دارد.

قیمت دیزل ژنراتور 60 کاوا  بر حسب توان خروجی آن محاسبه می‌شود. به زبان ساده تر، هرچه توان خروجی بالا تر باشد، قیمت نیز بالا تر می‌رود. این مدل از دیزل ژنراتورها در مواقعی که کارکردشان به اوج می‌رسد، می‌توانند توانی برابر با 95 آمپر تولید کنند. این مقدار در نوع خودش بسیار زیاد می‌باشد. همچنین دیزل ژنراتورهای 60 کاوا، در مواقع عادی و کار دائم مصرف و توان خروجی خود را به 86 آمپر تغییر می‌دهند تا به دستگاه فشار وارد نشود. ناگفته نماند که این مدل از ژنراتورها سه فاز هستند.

مصرف سوخت در دیزل ژنراتور دارای اهمیت بالایی است:

همان طور که توان خروجی بر روی قیمت دیزل ژنراتور 60 کاوا تاثیر می‌گذارد، مصرف سوخت نیز بر روی قیمت آن بی تاثیر نیست. بسیاری از دیزل ژنراتورها هستند که کارایی بسیار خوبی دارند، اما مصرف سوخت آن‌ها بسیار بالا است. همین موضوع باعث می‌شود تا افراد کمی آن را برای پروژه‌های خود تهیه کنند. دیزل ژنراتور 60 کاوا، نسبت به خیلی از مدل‌های دیزل ژنراتو، مصرف پایین و به صرفه ای دارد.

این محصول در مدت زمان یک ساعت، تنها 10 لیتر از سوخت درون خود را مصرف می‌کند. و این مسئله نشان می‌دهد که این دستگاه می‌تواند مدت‌ زمان زیادی فعالیت داشته باشد.

اما تمامی این موارد که گفتیم بدون خنک‌کننده فایده‌ای ندارد و اگر نتوانید این دستگاه‌ها را خنک کنید به سرعت خراب می‌شوند و آسیب می‌بینند، از همین رو برای این دیزل ژنراتورها رادیاتور طراحی شده است تا با استفاده از گردش آن، قطعات مختلف سیستم خنک شود.

هیچ محصولی یافت نشد.